KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 12807325
*
nr 1280 7325
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Blandteknik/collage, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Framtiden. Signerad, daterad 1977,116x88 cm
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 19:07:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 18:35:08
1
500 kr
7/10 18:43:53
2
350 kr
7/10 18:43:53
1
400 kr (Budbetjänt)
7/10 18:44:31
2
450 kr
7/10 18:44:31
1
500 kr (Budbetjänt)
7/10 18:44:44
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bo erik lundqvist collage framtiden svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
*
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bo Erik Lundqvist
nr 1280 7325
Bo Erik Lundqvist
(f. 1936), Sverige
Blandteknik/collage, Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Framtiden. Signerad, daterad 1977,116x88 cm
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 18:35:08 | 1 | 500 kr |
7/10 18:43:53 | 2 | 350 kr |
7/10 18:43:53 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
7/10 18:44:31 | 2 | 450 kr |
7/10 18:44:31 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
7/10 18:44:44 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bo Erik Lundqvist
Bo Erik Lundqvist, född 1936 i Rättvik, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bo Erik Lundqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bo erik lundqvist collage framtiden svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25